W niedzielę uczestniczyłam w wyjątkowym, niezapomnianym wydarzeniu. Jako Prezes kościerskiego oddziału ZKP zostałam zaproszona do oficjalnego otwarcia meczu hokejowego oraz do symbolicznego uwolnienia krążka, bowiem w tym dniu kaszubska drużyna hokejowa Kashubian Griffins z Kanady zagrała mecz z MH Automatyka Dragons Gdańsk.

Drużyna Kashubian Griffins to potomkowie osadników, którzy w 1858 r. wyemigrowali za ocean. Pomimo upływu wielu lat wciąż czują związki z ojczyzną przodków, a wielu z nich dobrze mówi po kaszubsku. Na lodowisku i poza nim występują w czarno-żółtych barwach, utożsamiają się z dziedzictwem przodków i dumnie je reprezentują za oceanem.

SKŁAD KASHUBIAN GRIFFINS:

PEŁNOMOCNIK: David Shulist/ Szulëst

MENADŻER: Jerome Shulist/ Szulëst

TRENER: Richard Shulist/ Szulëst

Jonah Tremback

Jonathon Mask/ Maszk

Tom Serran/ Cyrzón

Joe Shulist/ Szulëst

Brandon Cashubec/ Kaszubik

Johnny Shulist/ Szulëst

Nevin Shulist/ Szulëst

Mark Yakabuskie / Jakóbòwsczi

Kirk Skebo/ Scziba

Mike Vaillancourt/ Suszek/ Brzezyńsczi

Brandon Pecarskie/ Piekarsczi

Tom Cobus /Kòbùs

Jamie Cobus / Kòbùs

Allan Coulas / Kùlôs

Nasi gości z za oceanu rozegrali w Hali Olivia dwa zwycięskie mecze 05 kwietnia z Mad Dogs Sopot, których pokonali wynikiem 11:5, zaś w niedzielę 06 kwietnia z MH Automatyka Dragons Gdańsk z wynikiem 6:4.

Impreza w której wzięli udział Kashubian Griffins dedykowana była pamięci Daniela Czapiewskiego. Było to pierwsze tego typu wydarzenie na Kaszubach, mam jednak nadzieję, że nie ostatnie. Ja jednak czuję się szczególnie wyróżniona, a to dzięki Davidowi Shulistowi, który zaprosił mnie osobiście do uroczystego otwarcia niedzielnego meczu. Przed otwarciem bardzo się denerwowałam, ale jak już weszłam na lód i poczułam klimat tego miejsca, nerwy ustąpiły i godnie zaprezentowałam Kościerzynę. Z całego serca wyraziłam swoją dumę z NASZEJ drużyny, bowiem nie da się ukryć, że część zawodników Kashubian Griffins pochodzi z rodzin kaszubskich emigrantów również z terenów kościerskich.

 FOTORELACJA