Od 12 do 14 kwietnia trwały Gdańskie Targi Turystyczne. W tym roku odbyły się one w nowym Centrum Wystawienniczo – kongresowym AmberExpo, które znajduje się w Gdańsku Letnicy w bezpośrednim sąsiedztwie PGE Arena Gdańsk.

AmberExpo jest jednym z najnowocześniejszych centrów wystawienniczo-kongresowych w Europie, które stwarza możliwość organizacji różnorodnych wydarzeń gospodarczych, społecznych, naukowych i kulturalnych.

Targi odwiedziłam wraz z koleżankami z branży 13 kwietnia, czyli drugiego dnia. Wśród wystawców dużo znajomych twarzy. Swoją ofertę prezentowała Lokalna Organizacja Turystyczna SERCE KASZUB, Kaszubskie Stowarzyszenie Agroturystyczne „Kościerska Chata”, Stowarzyszenie Turystyczne Kaszuby, czy nawet gospodynie kaszubskie oferujące domowe nalewki, przetwory różnego rodzaju i inne smakołyki.

Tradycyjnie stoiska przygotowane były profesjonalnie, bardzo ciekawie zaprezentowała się FAKTORIA Pruszcz Gdański, u nich pojawiły się nawet ptaki: sokół wędrowny, puchacz i puszczyk uralski. Równie ciekawie zaprezentował się Gniew i przy tym stoisku zatrzymałyśmy się na dłużej aby zrobić sobie kilka fotek z przystojnym rycerzem . Zwiedzając Centrum Wystawiennicze każdy mógł znaleźć ciekawą ofertę dla siebie. Organizatorzy nie zapomnieli o milusińskich, dla nich przygotowane były różnorodne gry i zabawy i pokazano jak dobrze i aktywnie można spędzić wolny czas z dziećmi.

Bardzo dużą ofertę przedstawiono dla aktywnych, widać, że stawiamy na zdrowy i aktywny wypoczynek. Można było znaleźć stoiska z kajakami, namiotami, rowerami, sprzętem i odzieżą sportową itp. w tym miejscu zachęcam do aktywnego wypoczynku na Kaszubach i skorzystania z oferty spływów kajakowych.

Województwo Pomorskie miało jedno z największych stoisk, na którym prezentowano szeroką gamę ofert dla wszystkich, a przy zastanawianiu się nad wyborem można było posmakować świeżego piwa ważonego w Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku, którego nie żałowano odwiedzającym targi.

Nie byłabym sobą gdybym nie zachęciła Państwa do odwiedzenia naszego regionu. Zatem zapraszam do pomorskiego a w szczególności na Kaszuby posmakować nie tylko kaszubskiego piwa…